09122706737
10 / 10
از 1 کاربر

قالب های پرس های بادی

گروه صنعتی پارس بلور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ در کشور با توجه به نیاز صنایع به قالب های کریستال و بلور و قالب های پرس های بادی آغاز نمود و از ابتدای شروع به فعالیت خود نیز با توجه به بکارگیری از تجهیزات مدرن و روز دنیا و همچنین نیروی کار متخصص توانسته بهترین و با کیفیت ترین قالب ها را تولید نماید.

از آنجایی که در کشور ما شرکت های زیادی در زمینه تولید بلور و کریستال فعالیت میکنند نیاز زیادی به مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید محصول دارند که یکی از نیازهای اولیه آنها قالب میباشد. از انواع قالب های مورد نیاز این صنایع نیز برای تولید بلور و کریستال قالب های پرس های بادی میباشد. قالب های پرس های بادی همانطور که از نامش نیز پیداست از قالب هایی میباشد که با پرس های از نوع بادی به خوبی سازگاری برقرار میکند و مناسب این نوع قالب ها میباشد. در ساخت قالب های پرس های بادی باید از مواد اولیه و آلیاژهای بسیار با کیفیتی استفاده شود زیرا این قالب ها تحت فشار زیادی قرار میگیرند که اگر کیفیت خوبی نداشته باشند در نتیجه بعد از مدتی که میتواند مدت زمان کوتاهی باشد فرسوده شده و مجبور به تعویض آن شوید.

قالب های پرس های بادی

ساخت قالب های پرس های بادی با کیفیت

قالب های پرس های بادی همانطور که گفته شد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد اما این کیفیت این قالب ها به سه عامل  مختلف یعنی آلیاژ به کار رفته در ساخت قالب، تجهیزات مورد نیاز برای ساخت قالب و همچنین عامل انسانی بستگی دارد. هر سه مورد در ساخت قالب های پرس های بادی با کیفیت تاثیر بسزایی دارد.

آلیاژ از اولین عوامل در افزایش کیفیت ساخت قالب های پرس های بادی میباشد و هر چه مواد اولیه مرغوب تر و با تحمل فشار بالاتر در ساخت آن مورد استفاده قرار گیرد در نتیجه زمان فرسایش قالب نیز طولانی تر خواهد شد.

عامل دوم و تاثیر گذار در ساخت قالب های پرس های بادی با کیفیت تجهیزاتی هستند که در ساخت قالب مورد استفاده قرار میگیرند. تجهیزات پیشرفته ای که برای ساخت قالب مورد استفاده قرار میگیرند میتوانند نقص ایجاد شده در قالب به حد اقل برساند.

اما عامل سوم تاثیر گذار در افزایش کیفیت قالب های پرس های بادی نیروی انسانی میباشد که هر چه تخصص بالاتری داشته باشند در نتیجه همانند عامل دوم کیفیت کار بالاتر رفته و نقص قالب هر چند کوچک نیز به حد اقل خود خواهد رسید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :